close
Apple IOS 10 Beta 3

 Apple beta testinde 3.evreye girdi.

iOS 10 ve macOS Sierra’nın çıkmasından kısa süre sonra Apple, her iki işletim sisteminin yeni sürümlerine ait betaları yayınladı.

iOS 10.1 genel olarak stabiliteyi yükseltip, performans konusunda artış sağlarken,iPhone 7 Plus özel olarak yeni portrait fotoğraf modunu içeriyor. Bu modla birlikte arka tarafı flu şekilde görünürken, ön taraftaki nesne ise net çıkıyor.

apple ios beta test
apple ios beta test

macOS tarafına bakarsak yeni beta güncellemesi hataları ayıklarken, fotoğraflar uygulamasına da portrait albümü desteği sağlayan bir yazılım paketi.Açık beta sürümlerini yüklemeniz için Apple’ın beta programına kayıtlı olmanız gerekiyor.

Apple,  İOS 10.1 beta 3’ü geliştiricilerle paylaştı ve yazılımında küçük hata düzeltmeleri ve geliştirmeler yaptı. 10.1’in en önemli özelliği ise iPhone 7 Plus’a  portre modunu eklemesi.Bilindiği üzere iPhone 7 Plus’ta çift kamera özelliği bulunmaktaydı şimdi ise Apple bu kameranın yeteneklerini biraz daha geliştirerek portre modunu ekledi. Kısaca bahsedersek portre modu alan derinliğinde oynama yapıyor.  Yani fotoğrafın ön kısmındaki nesne net olarak görünürken, arka kısım ise bulanık kalıyor. Fotoğrafçılıkta buna bokeh denir.

Beta aşamasında olan 10.1’ deki yenilik sadece portre moduyla sınırlı değil. Bunun yanı sıra Hareketi Azalt seçeneği altında mesajdaki efektlerin otomatik oynatılması seçeneği var. Apple paralaks ve diğer arayüz efektlerinin kapatılmasını, ancak mesajlardaki yeni efektlerin oynatılmasını sağlamış.

İOS 10.1 final sürümünün yakın zamanda çıkması bekleniyor.

Apple iPhone

Şirketin telekominikasyon sektörüne giriş sağladığı ürünüdür. Rakipleri Samsung, Sony, Nokia ve LG’nin bu sektördeki hegomonyasını kırmak amacı ile ilk model olan iPhone (Original) 2007 yılında şirketin yönetim kurulu başkanı Steve Jobs tarafından tanıtıldı. Yeni modelleri ile piyasaya sunulmaya devam etmektedir.Piyasaya sürülmüş son modeli İPhone 7 ve iPhone 7 Plus ‘dır. Vikipedi

Hops. Bak burda ne var:  Facebook Messenger Windows 10 İçin Yeni Özellikler ile Güncellendi
Tags : appleBeta 3IOS 10IOS 10 Beta 3IOS Beta 3Iphone
Gizem Özeroğlu

The author Gizem Özeroğlu

Merhaba; Adım Gizem Özeroğlu. 17 Aralık 1995 yılında Tokat/Merkez'de doğdum. Fırat Üniversitesi' nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum.

Leave a Response