close
kayip-sehir-z

Bu hafta vizyon çok kalabalık bir film şölenine sahip. 12 filme sahiplik yapan vizyon çok fazla alternatif sunuyor. Tabi ki gideceğiniz film hakkında ön bilginiz olması için size filmler hakkında kısa bilgiler yazdık.

Beden ve Ruh Üzerine

Filmin konusu asosyal olan Maria ve tıpkı onun gibi olan müdürü Endre ile birbirlerinin dikkatini çekmesiyle başlar. Bu iki karakter rüyalar görürler ama garip olan kısım ise ikisininde aynı rüyaları görmesidir. İlk zamanlar bu olaydan korksalar da rüyalarını gerçek hayatta uygulamaya başlarlar.

Başrol de Morcsanyi Geza, Alexandra Borbely ve Zoltan Schneider oyuncuları vardır. Filmin yönetmenliğini ise filmin senaryosunu da yazan Ildiko Enyedi üstlenmiştir.

Blue

90’ların efsanevi grubu ‘Blue Blues Band‘ grubunun hikayesini anlatan belgesel tarzında bir filmdir.

Belgesel tarzında olan bu filmde Deniz Arcak, Aylin Aslım, Teoman, Ahmet Çaplı, Melis Danişmend, Taner Öngür gibi birçok oyuncu vardır. Bu belgesel tarzındaki film yönetmen koltuğunda Sertan Ünver oturuyor.

Kapan

Senaryo Chris adında bir siyahi gençten bahseder. Gencin Rose adında bir sevgilisi vardır. Rose bir gün Chris’i ailesiyle tanıştırmak için evlerine davet eder. Rose’nin evinde bir gariplik vardır. Evde çalışan siyahi çalışanlar tek tek kaybolur. Dahada şüpe çeken ise siyahi bir adamın Chris’e bu evden gitmesi için uyarmasıdır. Tabi ki uyarıyı çok geç anlayan genç Chris kurtuluşunu zora sokmuştur.

Senaryoyu Jordan Peele yazmıştır. Başrol de ise Daniel Kaluuya, Allison Williams ve Bradley Whitford oynamaktadır.

Kayıp Şehir Z

Film kendini Amazon ormanlarının gizemlerini çözmeye adamış bir kaşifi anlatıyor. Kaşifimiz araştırma yaptığı bölgede daha önce yaşamış ileri teknolojilere sahip bir kabile ile ilgili kalıntılar bulur. Bu kalıntıları bütün bilim camiasına anlatır fakat hiç bir bilim adamı buna inanmaz. Tabi ki kaşifimiz bu anlattıklarını kanıtlamak için Amazona döner. 1925 yılında kaşifimiz Percy Fawcett gizemli bir şekilde kaybolur. Bunun üzerine bir çok maceraperest bölgede Percy ve ekibini arar ama aramalar sonuçsuz kalır. Artık bu bölgeye Kayıp Şehir Z denir. Filmin yönetmenliğini James Gray  üstlenmiştir.

Hops. Bak burda ne var:  Yeni Dizi Fi(DANGER HİGH VOLTAGE)

Kolonya Cumhuriyeti

Bu komedi dolu hikaye uzaylı tayfanın dünyaya inmesiyle başlar. Bu uzaylı tayfa Kolonya‘ya iniş yaparlar. Yerel halk bu uzaylı tayfasını çok güzel ve neşe ile karşılarlar. Ama uzaylıların aracı biranda bozulur. Tabi ki bir süre Kolonya’da kalmak zorunda kalan tayfayla yerel halk arasında çok güzel günler geçer. Bundan rahatsız olan ABD ise Kolonya’ya savaş açar ve ortalık karışır.

Filmin senaryosunu Murat Kepez yazmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Çağlar Çorumlu, Uğur Bilgin, Mahir İpek gibi birçok oyuncu vardır.

Maşa ve Koca Ayı

Aslında birçok ebeveyn Maşa ve Koca Ayı çizgi filmini iyi bilirler. Çünkü bu çizgi film yeni neslin bolca izlediği bir çizgi filmdir. Aslen Rus yapımı olan bu çizgi filmin konusu küçük bir Rus kızı ile sirkten emekli Mişka adında bir ayı arasında geçen hikayeleri anlatır. Bu çizgi filmin senaryosundan yardım alınarak Türkiye için özel bir sinema çalışması yapılmıştır. Bu animasyon filminde ise Barış Manço‘nun oğlu Doğukan Manço ve şarkıcı Aydilge yer almaktadır. Birde çizgi filmin ‘ayı’ adında şarkısını Doğukan Manço yeniden aranje etmiştir.

Max Steel

Filmin ana karakteri Max McGrath adında bir gençtir. Gençlik dönemini çok normal bir şekilde geçirmiştir. Ama Max vücudunda bir farklılık sezer ve aslında vücudunun dünyada ki en güçlü enerjiyi ürettiğini fark eder. Ancak bu enerjiyle yaşaya bilmesi için dünya dışında bir varlık olan tekno-organik ile birleşmesidir. Bu iki gizemli varlık birleştiklerinde süper kahraman olurlar. Tabi ki bundan sonra dünyayı her türlü kötü etkenlerden korurlar.

Filmin senaryosunu Cristopher Yost yazmış ve yönetmenliğini ise Stewart Hendler üstlenmiştir.

Miraç

Öncelikle filmin ana düşüncesi çocuklara Hz. Muhammed‘in Miraç‘a çıkışını onlarında gözünden anlatmayı hedeflemiştir. Filmin senaryosunda ise Yusuf ve Ali adında iki çocuğun hikayesini anlatır. Bu iki arkadaş Ahmet adında ki arkadaşlarını kaybederler. Ahmet’in cennete gittiğine inanırlar ve bu iki arkadaş Ahmet’e seslerini duyurmak gibi bir istekleri vardır. Bu isteği gerçekleştirmek için köy ahalisinden yardım alarak Göğün 7. katına çıkmaya çalışırlar. Tabi ki bu sırada köyü inanılmaz maceralar beklemektedir.

Hops. Bak burda ne var:  Bu Hafta Vizyonda Sinema Severleri 6 Yeni Film Bekliyor!

Filmin Ali ve Yusuf’unu Arda Şahin ve Emircan Çal oynarken başrol de Ufuk Bayraktar ve Meltem Miraloğlu oynamaktadır. Filmin senaryosunu ise Yasin Öksüz yazarken yönetmenliğini ise Enes Hakan Tokyay üstlenmiştir.

 Moana

Polenezya‘da bulunan bir kabili de yaşayan Moana adında ki kızı anlatan bu filmde yarı tanrı olan Maui‘nin yaptığı lanet onun kabilesini de etkiler. Yarı tanrıça olan Maui, The White‘nın kalbini çalar ve dünyada her şey ters gider. Buna boyun eğmeyen cesur kız Moana bu yarı tanrıça olan Maui’yi bulup onun çaldığı kalbi alıp ait olduğu yere götürmek için bir maceraya atlar.

Silence

Senaryo iki rahibin Hristiyanlığı yaymak ve akıl hocaları olan Ferreira‘yı bulmak için olan uğraşlarını anlatır. Yolları Japonya‘ya düştüğünde ise onları çok zor bir dönem bekliyordur. O dönemin Japonya’sın da ise varlıkların ve Katolikliğin yasak olduğu zamanlardır. Tabi ki yasa dışı yapılan işlerin cezası hele ki bu yasakların çiğnenmesi çok büyük zulüm neden oluyordur. İkili o dönem Japonya’ya da inanç konusunda çok büyük bir sınav veriyorlardır.

Film kadrosunda Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson gibi birçok oyuncu bulunmaktadır. Yönetmenliğini ise Martin Scorsese üstlenmektedir.

Son Macera

Uzun yıllardır çok yakın dost olan Willie, Joe ve Al yıllarca para sıkıntısı çekmiştir. Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için çok hızlı bir yöntem bulmaları gerekir. Tabi en hızlı yol bir banka soymaktır. Ama daha silah tutmayı bilmeyen bu adamlar bu işi nasıl başaracaklardı.

Filmde oyunculukta yapan Zach Braff yönetmen koltuğunu Arthur Lewis ile paylaşmaktadır. Başrolde ise Michael Caine, Alan Arkin ve Morgan Freeman bulunmaktadır.

Zer

Bu film Jan‘ın bir şarkıyı aramasıyla başlar. New York‘ta yaşayan Jan aradığı şarkıda bir anda muhteşem bir coğrafyayı keşfettiğini görür. Bu coğrafyayla beraber aslında kendine özgü bir kültürü ve çok farklı insan karakterlerini keşfeder. Ama işler daha da ileri gidince bir katliamın ipuçlarını bulmaya başlar. Bu sırada babaannesi Zarife Hanımın ömrü boyunca sakladığı sırrı ortaya çıkartır.

Hops. Bak burda ne var:  En İyi 9 Kötü Film Karakteri'ni Mercek Altına Aldık

Filmi kaleme alan kişi Kazım Öz‘dür. Başrol de ise Nik Xhelilaj oynamaktadır.

Tags : beden ve ruhbluekapankayıp şehir zkoca ayıkolonya cumhuriyetimaşamax steelmiraçmoanasilenceson macerazer
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response