close
vizyondakiler_hızlı_8

Bu Hafta Vizyondakiler

Bu hafta vizyonda 6 film var. Sizlere bu 6 film hakkında kısa bilgiler yayınlıyoruz. Umarım yayınladığımız bilgiler bu hafta gideceğiniz sinema film için size bir fikir verir.

Hızlı ve Öfkeli 8

Serinin tüm filmlerinde sürekli suç işleyen ekip serinin son filminde suç uzak güzel bir hayat yaşamayı planlar. Dom, Lety ile evlenip balayına çıkar.Ekibin diğer üyeleride emekli olmaya karar verir. Ekip dünya turuna çıkar ve normal bir hayat yaşamaya başlar. Tabi bu normal hayat fazla sürmeden gizemli bir kadın olan Chipper tarafından yarıda bölünür. Chepper Dom’un aklına girer ve tekrar suç hayatına dönmesini sağlar. Chepper sadace Dom’u suç hayatına döndürmez arkadaşlarındanda ayırır. Dom’u bu işten vazgeçire bilecek tek şey ekibidir ve bütün ekip Dom’u aramaya başlar.

Filmin yönetmen koltuğunda F. Gray Gray oturuken oyuncu kadrosunda da Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Lucas Black ve Kurt Russell bulunmaktadır.

Dehşet Odası

Bir punk ruck grubu olan The Ain’t Rights barlarda gezerek konser verir. Grup son dakika olarak Oregon ormanlık bölgesinde bir konser vermek için yola çıkar. Konser yolunda ve konser sırasında hiç bir olumsuzlukla karşılaşılmaz. Konserden sonra haırlandıkları odada bir ceset bulurlar. Barın sahibi de bu cinayetin içindedir ve tek tanık olarak grup vardır. Barın acımasız katil sahibi grubu ortadan kaldırmak ister. Barın sahibi ve adamları tarafında esir alınırlar ve esir kaldıkları odada gece boyunca hayatta kalma mücadelesi verirler.

Kartal Avcısı Kız

Adı Aisholpan olan 13 yaşındaki bir çocuğun hayatını anlatan belgesel türünde bir film olmuştur. Filmde Aisholpan küçük yaşından itibaren kartal avcısı olmak için eğtim almıştır. Bu eğitimi ailesi tarafından almaktadır. Eğitimin özel bir vardır ki bu da ailesinde bu gelenepi 12 nesil sonra ilk kadın temsilcisi olmasıdır.

Hops. Bak burda ne var:  7 Yeni Film Vizyonda Bu Hafta Sizleri Bekliyor!

Belgesel türünde olan bu filmi Aisholpan  dilinden anlatan ise Star Wars’de Rey adıyla ünlenen Daisy Ridley seslendiriyor. Filmin yönetmenliğini üstlenen ise Otto Bell‘dir.

Mezeci Çırağı

Filmin ana karakteri Özkan daha çocukken babasının seyyar mezecisinde çalışır. O zamanlarda tahıl satışı yapılan Pirinç Hanı o günlerde eskisi gibi satış yapamamaktadır. Tabi mezeci çırağı Özkan Pirinç Hanının bu durumunu aklına kaydetmektedir. Özkan Pirinç Hanında daha neler görecek ve aklına neler kaydedecektedir?

Filmin yönetmenliğini Battal Karslıoğlu üstlenmektedir. Filmin senaryosu ise Özkan İmran‘ın kitabından yazılmıştır.

Otopsi

Baba oğul otopsi memuru olan Tommy ve Austin birlikte çalışır. Austin’in annesi öldükten sonra babasını hiç bırakmak istemez ama kendi hayatını kurmak için kız arkadaşı ile yeni bir hayat kurmak ister. Bu durumu babasına açıklayacağı gece morga bir ceset gelir. Ceset genç bir kadına aittir. Ceset biraz ilginçtir çünkü ölümcül bir yarası yoktur. Tommy ve Austin cesedi inceledikçe bir birinden bağımsız ipuçları bulmaya başlarlar. Bu cesedin sıradan bir cinayete kurban gitmediği kesindir ama baba ve oğul bunun farkında değildir. Cesed incelendikçe iş giddikçe gizemleşir ve tehlikeli bir oyuna döner.

Lan B. Goldberg ve Richard Naing‘in yazmış oldukları filmin yönetmen koltuğunda Andre Ovredal bulunmaktadır. Emile Hirsch, Brian Cox ve Ophelia Lovibond filmin başrol oyuncularıdır.

Yaşamak Güzel Şey

Müfit yaşamı boyunca pısırık ve yaşama boyun eymiş bir kişiliğe sahiptir. Son olarak başına gelan talihsiz bir olaya baş kaldırması ve bunun üzerine hayatın güzelliklerini anlamasını konu alan bir filmdir.

Üçüncü filmi olan Müfit Can Saçıntı başrolunü kendisi üslenmiş ve başrolde ona eşlik eden ise Yasemin Conka‘dır.

Tags : bu haftadehşet odasıhızlı ve öfkelikartal avcısımezeci çırağıotopsivizyondakileryaşamak güzel şey
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response