close
Bu Hafta Vizyonda Sinema Severleri 6 Yeni Film Bekliyor!

Bu hafta sinema salonlarında sinema severleri 6 yeni film bekliyor. Bu hafta vizyona girecek 6 yeni film’in 1’i yerli diğer 5’i yabancı sinema filmi.

1. Ekşi Elmalar

eksi-elmalar
eksi-elmalar

Yılmaz Erdoğan‘ın yazdığı, oynadığı ve yönetmen koltuğuna oturduğu filmin baş rolünde Zeynep Ferah Abdullah, Şükran Ovalı ve Songül Öden bulunuyor. Filmin yapımcılığını üstlenen ise BKM‘dir.

Filmin konusu sert kişiliğiyle bilinen belediye başkanı Reisi Aziz Özay‘ın evlenme çağına gelmiş 3 kızını anlatıyor. Belediye başkanının kızları çok gezmeyen, insan içine çıkmazlar ama çok talipleri vardır. Bu güzel hikaye 1970’li yılların sonunda Hakkari’de başlar ve 1990’lı yılların sonuna kadar uzanır.

 2. Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi

hz-muhammed-allahin-elcisi
hz-muhammed-allahin-elcisi

İranlı yönetmen Majid Majidi‘nin yazdığı ve yönetmen koltuğuna oturduğu filmin baş rolünde Mahdi Paktel, Sareh Payad, Mina Sedati ve Ali Reza Shoja Nuri oynuyor.

Film Hz. Muhammed‘in doğumundan 13 yaşına kadar olan hayatını anlatıyor. Hz. Muhammed’in çocukluğunda Mekke’de olan olayları anlatan filmin senaristi Majid Majidi dram, tarih ve biyografi türünde filmleri konu alıyor.

3. Hesaplaşma

hesaplasma
hesaplasma

Gavin O’Connor‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu filminde baş rolde Ben Affleck ve Anna Kendrick bulunuyor.

Film baş rolünde ki Christian Wolff bir matematik uzmanıdır. Normal muhasebe çalışanı olarak görünse de aslında dünyanın önde gelen suç örgütlerine çalışır. Son olarak da Hazine Bakanlığı’nın Suç Yürütme Birimi peşine düşer ve heyecanlı bir koşuşturma başlar.

4. Dokuzuncu Hayat

the-9th-life-of-louis-drax
the-9th-life-of-louis-drax

Yönetmen koltuğunda Alexandre Aja‘nın oturduğu filmde Jemie Dornan, Sarah Gadon ve Aaron Paul bulunuyor.

Hayatı boyunca 8 ölümcül kazadan kurtulan Luis Drax‘ı 9. yaş gününde çukura düşmesini ele alan film. Bir psikiyatrın bu konuyu araştırmaya başlıyor ve araştırmaları sonucu çok farklı bilgilerle karşılaşıyor.

Hops. Bak burda ne var:  En İyi 9 Kötü Film Karakteri'ni Mercek Altına Aldık

5. Julieta

julieta
julieta

Senarist ve yönetmen koltuğunda Pedro Almodovar‘ın bulunduğu filmin baş rolünde Emma Suarez ve Adriana Ugarte bulunuyor.

Sevgilisiyle yaşadığı şehiri terk etmek isteyen Julieta yolda karşılaştığı genç bir kadın kararını değiştirir. Yolda gördüğü genç kadında gençliğini gören Julieta gençliğinde ki hatalarla yüzleşmek için şehirde kalır.

6. Kubo ve Sihirli Teller

kubo ve sihirli teller
kubo ve sihirli teller

Bir animasyon projesi olan filmin yönetmenliğini Travis Kinght yer alıyor. Orjinal seslendirmesinde ise Rooney Mara, Charlize Theron ve Matthew  McCanaughey bulunuyor.

Deniz kenarında sakin bir köyde yaşayan Kubo durgun bir hayatı vardır. Ancak geçmişden gelen bir ruh hayatını alt üst eder. Eski bir kan davasını tekrardan başlatan ruh Kubo’nun hayatını değiştirir.

Tags : Dokuzuncu HayatEkşi ElmalarHesaplaşmaHz. Muhammed Allah'ın ElçisiJulietaKubo ve Sihirli Teller
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response