close
California

Amerika Birleşik Devletleri’nde Hilary Clinton ve Donald Trump’ın yarıştığı dün yapılan seçimleri Trump’ın kazanması sonucu California’da vatandaşlar Twitter üzerinden olay bir kampanya başlattı.

California bağımsız olmak istiyor.

Californialı seçmenler seçim sonucunda Trump’ın ABD’nin yeni başkanı olması ve eyalette de kazanmasından dolayı California’nın ABD’den bağımsızlığını ilan etmesi için kampanya başlattı.

Demoktratlar şaşkına döndü

ABD’de seçimleri Trump’ın kazanmasından sonra demokratların daha yoğun olduğu bölgelerde çok büyük şaşkınlıklar yarattı.

Sosyal medyadan kampanya başlatıldı

Washington DC’ye en çok delege gönderen eyalat olan Californialılar Twitter üzerinden #CalExit etiketiyle eyaletin ABD’den ayrılması yönünde bir kampmanya başlattı. Eyaletin dünyanın en büyük 6. ekonomisi olduğunu söyleyen vatandaşlar kampanyaya büyük ilgi gösteriyor ve binlerce mesaj atıyorlar.

Trump Kazandı
Trump Kazandı

 

Konu ile alakalı gelişmelerde sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Hops. Bak burda ne var:  Yeni Dizi Fi(DANGER HİGH VOLTAGE)
Tags : ABDabd seçimleriamerika seçimleriCaliforniaclintondonald trumptrump
Kadir Emre Parlak

The author Kadir Emre Parlak

Her türlü bilgiye aç ve teknoloji manyağı olan dünyayı birler ve sıfırların arkasından görmeye çalışırken, bir yandan da birler ve sıfırlarla olan ilişkisini insanlara fark ettirmeye çalışan bi' mühendis bi' grafiker insan.

Leave a Response