close
DAĞ 2 Gelecek Hafta Nefesleri Kesecek

Dağ filmi 2. filmi ile devam ediyor. Dağ 2 gelecek hafta (4 Kasım) beyaz perdedeki yerini alacak! Serinin ilk filmi ile göz dolduran yapımın ikinci filmi merakla bekleniyor

Hikaye Devam Ediyor…

dag 2
dag 2

Oğuz ve Bekir’in askerde yaşadıklarının üzerinden 6 sene geçmiştir. İlk filmde teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş, yıllar sonra özel bir vasife için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne (MAK) katılır.Tim 7 bordo bereli askerden oluşur.Timin özel vazifesi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır ama bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla güçlü gruplar vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur. Vikipedi

Oyuncu Kadrosu Göz Dolduruyor

dag-2-oyuncuları
dag-2-oyuncuları

Yönetmen koltuğunda Alper Çağlar’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Çağlar  Ertuğrul (Üsteğmen Oğuz Çağlar), Ufuk Bayraktar (Uzman Çavuş Bekir Özbey), Murat Serezli (Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa), Atılgan Gümüş (Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Şahin), Murat Arkın (Astsubay Kıdemli Üstçavuş Arif Sayar), Ahmet Pınar (Astsubay Kıdemli Başçavuş Eşref Çullu), Armağan Oğuz (Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel) ve Ahu Türkpençe (Gazeteci Ceyda Balaban) bulunuyor.

3 Ay Boyunca Özel Kuvvetler

Dağ 2’de öyküsü anlatılan “Fırtına Getiren” timini canlandıran oyuncular, Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda çekilen Özel Kuvvetler komando sahneleri için, gerçek eğitim parkurlarında 3 ay boyunca eğitim aldı.

Türk Yapımı Gerçek Silahlar

mpt-76
mpt-76

Filmde kullanılan silahların, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde olmasına özellikle dikkat eden yönetmen Alper Çağlar, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKE) ürettiği ve yüzde 100 yerli “MPT-76 Milli Piyade Tüfeğini” kullanabilmek için, izin çalışmalarına 8 ay öncesinden başladı. Bu silahların çekimlerde güvenle kullanılabilmesi ve gerçekçi bir görsel performans göstermesi için MKE, silahlarda özel bir modifikasyon çalışması yaptı. Çekimler sırasında yaklaşık 7 bin mermi kullanıldı. Çekimlerde kullanılan silah ve mühimmatın tamamına yakını MKE tarafından sağlandı. Filmde ayrıca bir Sikorksy S70 askeri helikopterin uçurulduğu Dağ 2’de üç T-155 Fırtına Obüsü kullanıldı. Bu filmde göze çarpan sadece MPT-76 değil UTS15-shotgun ve Bora12 kullanıldı.

Hops. Bak burda ne var:  Şirinler: Kayıp Köy Fragmanı Yayımlandı

DAĞ 2 Filminin Fragmanı

Tags : Çağlar ErtuğrulDağ 2Dağ FilmiMurat SerezliUfuk Bayraktar
Kaan Telçeken

The author Kaan Telçeken

1 Comment

Leave a Response