close
airbus-cargo-drone

Airbus firmasının yaptığı geleceğin kargo drone yarışması Zelator kazandı.Yarışmaya katılan dronelerin 25 kilodan az ve yatay ve dikey kalkış kabiliyeti olmasını isteniyor.

Airbus ve Airbus Ventures‘ın yatırım yaptığı Motors‘un birlikte gerçekleştirdiği drone tasarım yarışmasında 425 farklı drone modeli başvuru yaptı.

Jürinin çok dikkatli bir şekilde seçilen ana kategoride Rusya’dan katılan Alexey Madvedev adlı yarışmacı birinci seçildi. Zelator adını verdiği drone modeli, Airbus drone yarışmasında birinciliğe layık görüldü ve para ödülünü  kazandı. Bu drone aracı aynı anda Airbus kargo yarışmasında üçüncülüğe layık görüldü.

zelator
zelator

Airbus Yarışmasını Zelator Dışındaki Diğer Kazananları

SkyPac isimli drone ise Airbus kargo taşımacılığı kategorisinde birinci seçildi. Son kategoriyi ise halk tarafından seçildi. Halkın seçtiği drone pervaneleri koruma altına alınmış ve üzerinde paraşüt ile tasarlanan Thunderdirb isimli drone oldu. 425 farklı drone katıldığı 3 farklı kategori ve 9 farklı tasarımda seçim yapıldı. Drone yarışmasında toplam 100 bin dolardan fazla ödülü yarışmacılara verildi.

Hops. Bak burda ne var:  Good Weather Uygulamasıyla Bilgiler Ele Geçiriliyor
Tags : AirbusAlexeydroneMadvedevMotorsSkyPacThunderdirbVentures
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response