close
Joker – Kötü Film Karakteri

Bu yazımızda çoğunluk olarak izlediğimiz filmlerin yada mutlaka izlenmesi gereken diye de söyleyebileceğimiz filmlerdeki ‘En İyi 9 Kötü Film Karakteri‘ni inceleyeceğiz.

Darth VADER
Darth VADER

1- DARTH VADER

Darth Vader Star Wars film serisindeki en ünlü kötüdür. İyi bir adamken kötü bir karaktere büründü. Onun Star Wars serisinde 2 çocuğu var; Luke Skywalker and Prenses Leia Organa.

Hannibal Lecter
Hannibal Lecter

2- HANNIBAL LECTER

Hannibal Lecter, Hannibal Lecter, Kızıl Ejder ve Kuzuların Sessizliği filmlerinin yıldızıdır. O çok dahi bir doktor lakin aynı zamanda yamyam bir seri katildir. O benim muayene olmayacağım tek doktor olabilir.

Agent Smith
Agent Smith

3- AJAN SMITH

Ajan Smith bir tür kötü adamdır. Huho Weaving tarafından oynanan bu karakter Matrix film serisinin içindeki tüm planları alt üst etme gibi bir amacı vardır.

Joker - Kötü Film Karakteri
Joker

4- JOKER

Joker, tüm zamanların en kötü karakteri olarak kabul edilecek bir karakter olarak anılır. Batman’ın düşmanı olan Joker karakterlerini Bale ve Langer canlandırmaya başladığında heyecan doruğa çıktı.

megatron
megatron

5- Megatron

Megatron Transformers filminde kötülerin lideridir. Onun en büyük amacı dünyada insanlığı ortadan kaldırıp kendi yok olan dünyasını tekrar dünya üzerinde yeniden inşa etmektir. O her zaman, her zaman insanlığın refahını savunan Optimus Prime karşı savaş içindedir.

Lord Voldemort
Lord Voldemort

6- LORD VOLDEMORT

Onun büyü dünyasındaki en büyük güç olma ve büyü dünyasına hakim olma arzusu hiç bitmedi. Lord Voldemort‘un Harry Potter filmlerindeki yaşam amacı ise Harry Potter‘ı öldürmek olmuştur. Bu rol Ralph Fiennes tarafından canlandırılmıştır.

Cruella De Vil
Cruella De Vil

7- CRUELLA DE VIL

Merill Streep tarafından canlandırılan Cruella De Vil, 101 Dalmaçyalı filmindeki açgözlü kötü karakterdir. Onun en büyük amacı ise dalmaçyalılardan kürk yapmaktır.

Magneto
Magneto

8- MAGNETO

Ian McKellen, X-Men serisinde Magneto’nun olgun halini oynamıştır. Magneto insan ırkını devirerek mutantlardan saf bir ırk yaratmak istiyor. Profesör X’in arkadaşı olarak başladı. Ancak o insanların yoldaşlarına karşı yaptığı ihanetten ötürü diğer safa geçti.

Hops. Bak burda ne var:  Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi 2. Fragmanı Yayınlandı
The Red Queen
The Red Queen

9- KIZIL KRALİÇE

Helena Bonham Carter, 2010’da Alice Harikalar Diyarında filminde Kızıl Kraliçenin başarılı bir tasvirini yapmıştır.

Alis’e Beyaz Kraliçe’yi tahtına geri getirmeyi sağlayacak kişi olduğu söylenir çünkü Kızıl Kraliçe tarafından kontrol edilen, Underland (Yeraltı) sakinlerine terör estirmekte olan Jabberwocky adındaki ejderha benzeri yaratığı öldürebilecek tek kişidir. Kaynak: Vikipedi

En İyi 9 Kötü Film Karakteri

Sinemada o kadar çok, kötü film karakteri ve bir o kadarda sevilen kötü film karakteri var ki bunları sıralamakta insan güçlük çekiyor. Ben bugün sizlere kendi kötü karakterler listemi hazıladım. Tabiki bu listede olması gereken ve benim unuttuğum karakterlerde var ancak şimdilik aklıma gelenleri yazmayı tercih ettim.

Yorum yaparak ve paylaşarak lütfen bize desteğinizi gösterin.

Tags : 101 DalmaçyalıAJAN SMITHBatmanCRUELLA DE VILDarth VaderHannibal LecterHarry PotterHuho WeavingIan McKellenJOKERKIZIL KRALİÇEKızıl EjderKötü Film KarakterleriKuzuların SessizliğiLORD VOLDEMORTMAGNETOMatrixMegatronOptimus PrimeTransformersX-Men
Kadir Emre Parlak

The author Kadir Emre Parlak

Her türlü bilgiye aç ve teknoloji manyağı olan dünyayı birler ve sıfırların arkasından görmeye çalışırken, bir yandan da birler ve sıfırlarla olan ilişkisini insanlara fark ettirmeye çalışan bi' mühendis bi' grafiker insan.

Leave a Response