close
Teknoloji

Facebook Messenger Windows 10 İçin Yeni Özellikler ile Güncellendi

Windows için Facebook Messenger

Facebook Messenger uygulaması Windows 10 için yeni özellikler ile güncellendi. Uygulamanın bu sürümü ile ilgili detayları haberimizde detaylıca anlattık. Yapılan  uygulama ile Skype’a rakip mi çıkıyor? Facebook kullanıcılarını ne kadar düşünüyor?

Popülerliği her geçen gün artan Facebook mesajlaşma uygulamasının çeşitli işletim sistemlerindeki uygulamaları arasındaki farkları kapatmaya çalşıyor. iOS ve Android mobil platformlarında popüler olan Facebook Messenger, Windows 10 işletim sistemi ile Facebook Messenger uygulamasına sesli ve görüntülü arama özellikleri eklendi. Geçen haftadan beri kullanıcılara sunulmaya başlanan özelliğin herkese ulaştırılması için çalışmalar devam ediyor. Henüz Windows Phone uygulamasının olmadığını da belirtelim.

messenger
messenger

Windows 10 için Facebook Messenger Sesli Arama ve Görüntülü Arama Özelliği

Facebook sessizce sesli ve görüntülü görüşme yapma yeteneğini Windows 10 Facebook Messenger uygulamasını ekledi. Windows 10 kullanıcıları arkadaşlarını aramak için bir web tarayıcısına ihtiyacı kalmadı. iOS ve Android uygulamalarından görmeye alıştığımız bu özellikte, arkadaş listesinde online olan kullanıcıların yeşil telefon simgeleri görülüyor.

messenger w10
messenger w10

Dikkat çeken ayrıntı! Wi-Fi veya Hücresel Kullanma uyarısı

Küçük hata düzeltmeleri yapan Facebook, Windows 10’daki uygulamasına uzun bir aradan sonra yeni bir özellik ekledi.Bildiğimiz gibi Facebook Messenger üzerinden sesli arama yapılabiliyor ve bu uygulaması artık bilgisayar üzerinden görüşme ile gerçekleştirebilicez

Kullanıcılar daha önce Windows 10 üzerinde internet  web tarayıcısı üzerinden Messenger.com veya Facebook.com’a girmek suretiyle sesli ve görüntülü arama yapabiliyorlardı. Artık web tarayıcısı üzerinde çağrı başlatmaya gerek kalmadı.

Windows 10’u kullanan kullanıcıların arkadaşlarını aramak için bir web tarayıcısına ihtiyacı kalmadı. İOS ve Android uygulamalarını kullanan kullanıcılar gibi arkadaş listesinde bulunan kullanıcıların yanında yeşil telefon simgesi görünüyor.

  • Arama yapmak için yeşil telefon düğmesine basarak uygulamayı kullanabiliriz.

Yalnız bu uygulamayı kullanırken görüşmelerin Wi-Fi veya hücresel veri üzerinden gerçekleştirildiğini belirtiyor.Facebook bu uyarı özelliğini SIM kartlı bilgisayar ve Windows tabletleri düşünerek eklemiş olabileceği düşünülüyor.

Hops. Bak burda ne var:  Instagram Windows 10 PC ve Tabletlerde Yerini Aldı

Facebook bu hareketi ile Skype’ye rakip çıkmaya çalışıyor diyebiliriz. Masaüstü platformda öne çıkan Microsoft‘un Skype uygulaması bakalım bundan ne kadar etkilenebilecek?

Peki ya siz hangi göruntülü konuşma uygulamasını tercih ediyorsunuz?

Windows 10 için buradan uygulamayı indirebilirsiniz?

Tags : Facebook MessengerinternetSkypeweb tarayıcısıWindows 10
Merve Cenkiz

The author Merve Cenkiz

Leave a Response