close
Fenerbahçe E-Spor

Fenerbahçe’de E-Spor Furyasına Katıldı

Günümüzde E-Spor’un dünya ve ülke genelinde yaygınlaşması üzerine ülkemizin önde gelen profesyonel spor kulüpleride bu alanda faaliyet göstermek için girişimlerde bulunuyor. Beşiktaş‘tan sonra ikinci kez profesonel bir spor kulübü bu alanda faaliyete başlayacak. Fenerbahçe bugün öğlen saatlerinde yaptığı duyuru ile E-Spor alanına resmen katıldığını açıkladı.

1907 Fenerbahçe Derneği tarafından 1907.org‘tan yapılan açıklama ile Super Massive TNG LOL (League of Legends) takımının tüm haklarını alarak isminin “1907 Fenerbahçe” olarak değiştirildiğini açıklandı.

1907 Fenerbahçe Deerneğinden yapılan açıklama;

Derneğimiz; dünyada yükselen değer olan ve ülkemizde de dikkatleri üzerine çeken, farklı dallarda ve kategorilerdeki oyunlarda profesyonel takımlar barındıran, E-Spor (Elektronik Oyun Sporları) dünyasına adım atıyor.
League of Legends (LoL) liginde “1907 Fenerbahçe” adıyla yarışacak takımımızın faaliyetleri derneğimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Geçmiş dönemlerde Fenerium mağazalarının kurulmasını sağlayarak markalaşma sürecinin tamamlanmasıyla tüm haklarını kulübümüze devreden derneğimiz, E-Spor takımında da aynı başarıyı sağlamayı hedefliyor.
Sarı Lacivert renklerin yarıştığı her platforma en iyi olma hedefi doğrultusunda çalışmalara başlanmış olup, Şampiyonluk Liginde yer alan Super Massive TNG takımının tüm hakları devir alınmış, “1907 Fenerbahçe” olarak değiştirilmiş ve bu değişiklik Riot Games tarafından onaylanarak lisanslaştırılmıştır. Bu vesileyle Super Massive ekibine gösterdikleri işbirliğinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Genç nesillere Fenerbahçe’nin sevgisini aşılayacağına yürekten inandığımız E-spor takımımız, derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sina Afra tarafından yönetilmekte olup, takım menajeri olarak Emre Aksoy atanmıştır. Koç ve oyuncu transferlerine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, gelişmeler yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.
1907 Fenerbahçe E-Spor takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
1907 Fenerbahçe Derneği

Aynı şekilde Supper Massive TNG’den de  Facebook’dan bir açıklama yapıldı.

Şampiyonluk Ligi’ne yükselme başarısını gösteren akademi takımımız SuperMassive TNG. Şimdi ise ligdeki yerini yeni yönetim ekibi ve oyuncu kadrosuyla birlikte mücadele edecek olan Fenerbahçe E-Spor Kulübü’ne bırakmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne eSpor arenasına hoş geldin dileklerimizi sunarız.

Bu vesileyle, önümüzdeki sezon yeni akademi takımımızla Yükselme Ligi’nde yine mücadele edeceğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız.

Konuyla ilgili detayları dört gözle takipteyiz.

Hops. Bak burda ne var:  Steam Direct ile Bedava Oyun Dönemi Başlıyor
Tags : 1907 Fenerbahçe DerneğiBeşiktaş Oyun HizmetleriE-SporFenerbahçeFenerbahçe E SporSuper MassiveSuper Massive TNG
Kadir Emre Parlak

The author Kadir Emre Parlak

Her türlü bilgiye aç ve teknoloji manyağı olan dünyayı birler ve sıfırların arkasından görmeye çalışırken, bir yandan da birler ve sıfırlarla olan ilişkisini insanlara fark ettirmeye çalışan bi' mühendis bi' grafiker insan.

Leave a Response