close
bermuda şeytan üçgeni

Yıllardır gizemli olayların döndüğü ve üstüne çok konuşulan Bermuda Şeytan Üçgeni yıllardır çözülemiyor. Ama bir süredir bilim adamlarının üstünde çalıştığı iddialar bizleri çok şaşırtacak derecede…

Yeni Araştırmalara Göre Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeninde yapılan son araştırmalara göre suyun altında piramit bulunmaktadır. İddialara göre su altı radarlarla taranan bölgenin 2000 metre altında kristal yapıda bir piramit bulunmuştur.

bermuda
bermuda

Piramit üzerinde detaylı araştırma yapacaklarını söyleyen bilim insanları, Bermuda Şeytan Üçgeni denilen bölgedeki esrarengiz olayların aydınlığa kavuşacağını düşünüyorlar. Ama birçok haber kaynağının piramit hakkında kesin bir veri bulunmadığını söylüyor. Bu yüzden bilim insanlarından tam bir veri tespit yapıp bir bilgi paylaşımı yapması bekleniyor. Tabi ki haber kaynakları da daha öncede bu şekilde tam bir veri olmadan ortaya atılan bir çok bilgi olmasından dolayı bu konuya mesafeli yaklaşıyor. Daha öncede bölgede girdap oluştuğu, bölgede metan gazı olduğu ve bu bölgenin başka bir evrene geçiş noktası olduğu söylendi.

piramit
piramit

Bölgedeki Gemi Trafiği

Bölgede tehlikeli olduğu bilinse de bu bölge gemi trafiği olan bir yer. Bermuda şeytan üçgeni bölgesinde Avrupa, Amerika ve Karayip Adaları arasındaki ticaret yolunu kavşağı sayılır. Bunun yanı sıra birçok meraklı turistin bu bölgeyi merak etmesinin onları da özel yat gemileriyle bu bölgeye çekiyor. Bu kadar yoğun trafiği olması ve gizemli olmasına rağmen gemi kazalarının en çok yaşandığı listeye bile girmeyen bir bölgedir. En çok gemi kazaları Güney Çin Denizi, Akdeniz ve Kuzey denizi olarak kaydedilmiştir.

gemi kazaları
gemi kazaları

Yeni Bulgular Hakkında Açıklama Yapmaktan Kaçınılıyor

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi bu iddia hakkında daha çok kanıt ve veri olmadan kesin bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Kurum bilimsel olarak bir araştırma sonucu kesin bir kanıt olmadan bir bilgi paylaşımı olmamasını ve kuramların gerçek olduğunu kanıtlanması gerektiğini düşünüyor. Konuyla alakalı olan Körfez Akıntısı(Gulf Stream) ‘ın da bu araştırmada yer almasının gerektiğini düşünüyor. Kurum akıntının ani hava değişimlerine yol açtığını söylüyor.

Hops. Bak burda ne var:  Yanlış Bildiğimiz 7 Şeyin Doğruları Burada
açıklanmayan gizem
açıklanmayan gizem

Tam bir açıklama olmadığı için bu kristal piramidin bölgedeki gizemi çözebileceği şüpheyle bakılıyor. Takipte kalın gelişme oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Tags : Bermuda Şeytan ÜçgeniesrarengizGulf StreamGüney Çin DeniziKarayip AdalarıKörfez Akıntısıkristalkristal piramidinkristal piramitpiramitUlusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response