close
google-drive

İnternet üzerinde dosyalarımızı depolayabildiğimiz bir çok bulut websitesi bulunmakta bunlar arasında başı çeken iki önemli websitesine engel konuldu.

Dropbox - Google Drive
Dropbox – Google Drive

Google Drive ve Dropbox’a Engel Geldi

Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak‘ın e-posta hesaplarını hackleyen RedHack isimli hack grubunun bu bilgileri Google Drive ve Dropbox üzerinde yayınlamasından sonra bu iki önemli bulut depolama sitesine engel gelmesi acaba bu engelin yapılan hack ile alakası olup olmadığı konusunda soru işaretleri yarattı.

Son olarak engel hakkında kesin bir bilgi olmadığını da ifade etmekte fayda var.

Güncelleme

11:00 itibariyle Google Drive’a erişim tekrar sağlanıyor. Ancak Dropbox’ın erişim engeli devam ediyor.

Güncelleme 2

9 Ekimde de Github’a erişimde sorun yaşandığı şeklinde bilgiler geliyor. Büyük bir ihtimalle hacklenerek ele geçirilen dosyaların burada da depolanması yüzünden erişim engeli Github’a da yayıldı.

Kaynak: Webrazzi

Hops. Bak burda ne var:  Görüntülü Görüşme Artık Whatsapp'ta!
Tags : Berat AlbayrakBulut DepolamaDropboxDropbox EngellendiEnerji ve Tabi Kaynaklar BakanıgoogleGoogle DriveGoogle Drive EngellendiRedHack
Kadir Emre Parlak

The author Kadir Emre Parlak

Her türlü bilgiye aç ve teknoloji manyağı olan dünyayı birler ve sıfırların arkasından görmeye çalışırken, bir yandan da birler ve sıfırlarla olan ilişkisini insanlara fark ettirmeye çalışan bi' mühendis bi' grafiker insan.

Leave a Response