close
Görüntülü Görüşme Whatsapp’ta

Uzun süredir beklenen özellik sonunda Whatsapp’ta! Görüntülü görüşme özelliği Android’in Beta test kullanıcıları arasında kullanılmaya başlandı.

Uzun zamandır birçok mesajlaşma uygulamasında görüntülü görüşme özelliğinin olması kullanıcıları bu konuda Whatsapp tarafında tartışmaya sürüklüyordu. Sonunda beklenen oldu ve artık Whatsapp’ta görüntülü görüşmeler yapılabiliyor.

Whatsapp Video Arama
Whatsapp Video Arama

Yukarıdaki resimde de görüleceği üzere sohbet ekranında kişinin üzerine dokunduğunuzda size “Sesli Arama” ve “Video Arama” olarak iki seçenek çıkıyor. Ve bu seçeneklerden “Video Arama”yı seçtiğinizde videolu görüşme yapabiliyorsunuz. Bu seçenek kısmının ortaya çıkmasıyla da yanlışlıkla arama derdi de ortan kalkmış olacak gibi gözüküyor.

Test kısmı bittikten sonra kısa bir sürede yeni bir güncelleme ile iOS ve Android kullanıcılarına sunulacak. Görüşme sonrasında kullanıcılara ufak bir de anket yapılıyor. Bir diğer yandan Windows Phone’a da geleceğini düşündüğümüz özellik için çok az bir sürenin kaldığını söyleyebiliriz.

Görüntülü görüşme kalitesi hakkında yapılan bir kaç eleştiriden de bahsedecek olursak. Bazı kullanıcılar çağrı kalitesinin iyi olduğunu ancak 50 Mbps’de bile kasmaların meydana geldiğini söylüyorlar.

Google’ın sadece video aramaları için geliştirdiği uygulama Duo’yu kullanan kullanıcılar, bu güncellemeden etkilenip Duo’dan vazgeçedebilirler. Google’ın bu konuda neler yapacağı konusunda bir çok farklı düşünce bulunuyor?

Görüntülü Görüşme çağımızın yeni hastalığı olabilir mi?

Görüntülü görüşme aslında 3G reklamları ile birlikte çoğu kullanıcıyı heveslendirmişti. Skype, Google Hangouts, Duo gibi bir çok uygulamanında çıkmasıyla insanların sadece sesli görüşmek yerine videolu görüşmelere yöneleceğini düşünüyoruz.

Sizce videolu görüşme çağımızın yeni hastalığı olabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Hops. Bak burda ne var:  Microsoft Şirketi Paint Uygulamasını Yeniliyor!!!
Tags : Google DuoGörüntülü GörüşmeWhatsapp
Kadir Emre Parlak

The author Kadir Emre Parlak

Her türlü bilgiye aç ve teknoloji manyağı olan dünyayı birler ve sıfırların arkasından görmeye çalışırken, bir yandan da birler ve sıfırlarla olan ilişkisini insanlara fark ettirmeye çalışan bi' mühendis bi' grafiker insan.

Leave a Response