close
Mobil

Instagram’a Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Instagram Canlı Yayın

Sosyal medyada resim paylaşma ağı olan Instagram yeni güncellemeleriyle gelmeye devam ediyor. Facebook’un Snapchat’i almamasından dolayı hesaplar iyice kızıştı. Bildiğiniz üzere yaklaşık 2 ay önce Instagram’a gelen Hikayeler özelliğinden sonra rekabet başlamıştı. Şimdi ise Periscope gibi canlı yayın özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Rus asıllı kaynaklardan sızan bilgiye göre Instagram’a canlı yayın özelliği gelecek.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması (Instagram) üzerinden artık canlı yayın yapılıp izlenebilecekde. Instagram sahibi Facebook, Periscope ve Meerkat’ın geniş çaplı kitlelere ulaştırdığı canlı yayın yapabilme özelliğini bu sene Ocak ayında kullanıcılarına getirmişti. Facebook şimdi ise facebook live uygulamasının çok kullanılması bayağı ilgi gördüğünden Facebook’ta bundan yararlanarak bu özelliği yine sahip olduğu popüler resim paylaşma ağına da Facebookta ki canlı yayın özelliğini getirtmeye çalışıyor.

screenshot_85

Kullanıcılardan gelen ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere uygulamanın en üstünde yer alan hikaye kısmında daire içinde Live (canlı) yazıyor. Fakat canlı yayın yazısına basıldığında hata verip başka bir siteye yönlendiriyor ve şimdilik sayfa şu anda yüklenmiyor. Ayrıca uygulama canlı video özelliğini dünya genelinde sunmaya karar verirse bunun için en iyi yerin çıktığı günden beri güncellemeleriyle geliştirilen hikayeler özelliği olduğunununda farkında.

instagram-canli-yayin-221016-2

Aynı zamanda başka bir ekran görüntüsünde de gördüğümüz üzere Go Insta! isimli büyük bir kırmızı butonuna basınca canlı yayın yapıldığı görülüyor. Ancak bu süreçte özelliğin test edilmekten çıkıp geniş alanda kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Facebook bu yeni özelliğini kullanıcılarına sunmak için henüz kararını vermiş değil. Yeni aldığımız bilgilere göre canlı yayın özelliği test aşaması biter bitmez kullanıcılara sunulmayacak. Alfa test’inde olan bu özellik. Alfa testi bittikten sonra Beta testine de girmesi bekleniyor.

Instagram’ın bu özelliği çoğu kullanıcıyı heyecanlandırsa da kullanıcıların geri kalan kısmı “zaten bir çok uygulama ile bunu yapıyoruz” diye düşünüyorlar. Kullanıcıların bu düşüncesi Facebook tarafında bir endişe yaratsa da bu özelliğin Instagram’a gelmesi konusunda Facebook gerçekten çok kararlı gözüküyor.

Hops. Bak burda ne var:  Apple Beta Testinde 3. Evreye Giriş yaptı

Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerekli bir özellik mi? Bunları yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Tags : Canlı Yayınfacebookinstagram
Rumeysa Şenyıl

The author Rumeysa Şenyıl

Bir anadan dünyaya gelen yolcu.. Rumeysa Şenyıl ,9 şubat 1997 yılında Konya'nın Meram ilçesi'nde doğdu.İlk ve orta öğrenimini Mümtaz Koru ilköğretim okulunda tamamlayan daha sonra lise eğitimini ise Dr. Ali Rıza Bahadır İmam Hatip Lisesi 'nde tamamlayarak mezun oldu.Lisans eğitimine ise şuan Fırat Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde devam etmektedir.

1 Comment

Leave a Response