close
Instagram Windows

İlgi gören popüler uygulamaların Windows mağazalarında yer almaması uzun süredir eleştirilen bir konuydu. Bunun üzerine Instagram uygulamasını farklı alanlarda kullanmaya devam eden Facebook, Instagram Windows 10 PC ve tabletler için geliştirdiği uygulamasını yayınladığını nihayet duyurdu.

Instagram Windows
Instagram Windows
 • Kulağa garip ve bir o kadar da şaşırtıcı gelse de sosyal medya devi Facebook, Messenger ve Instagram uygulamalarını Windows 10 uygulamalarına uyumlu hale getiriyor.
 • Windows 10‘a katkı sağlayacak önemli gelişmeleri paylaşan Microsoft New York’ta düzenlediği etkinlikte Mark Zuckerberg‘ten bir alıntının sahne arkasında yayınlanması ile ortaya çıktı.
 • Windows 10 tablet kullanıcıları ayrıca tabletleri aracılığıyla çektikleri görüntüleri de direkt olarak Instagram üzerinden paylaşalabilecekler. Instagram kullanıcılarını şaşırtırken, Instagram’ın iPad uygulaması hale kullanımda değil. Instagram, Windows platformuna öncelik vererek Windows 10 işletim sistemli tabletleri, iPad’den daha çok önemsemiş gibi gözüküyor.
 • Kullanıcılar sadece bilgisayar veya tabletlerinin film rulosundaki fotoğrafları Instagram’a yükleyebiliyor. Instagram Windows 10 uygulamasının fotoğraf düzenleme özelliğinden faydalanmak içinse dokunmatik ekranlı bir bilgisayara sahip olmak gerekiyor.

  Instagram Windows
  Instagram Windows

Instagram Windows 10’lu PC’lere taşınıyor!

Neredeyse tüm Instagram özelliklerini yeni uygulamada kullanabilirsiniz. Instagram Hikayeler, Direct ve Kesfet bölümleri Windows 10 için PC ve tablet uygulamalarında kullanılabiliyor.

 •  Uygulama ile fotoğraf ve video yükleme işlemininde diğer sosyal medya hesapları üzerinde de yapabiliyoruz.
 • Bu gelişme ile Messenger ve Instagram‘ın web sürümlerinin de en az mobil kadar aktif kullanılacağı bekleniyor.
 • Direkt olarak Windows Store dan ücretsiz olarak kullanıcılar indirebilir. İndirmek için tıklayın.

Kaynak: Windows Blog, Instagram Blog

Hops. Bak burda ne var:  Samsung'da Galaxy Note Devri Bitiyor Mu?
Tags : facebookinstagramInstagram PCInstagram TabletInstagram WindowsMessengerMicrosoftWindows 10Windows Store
Merve Cenkiz

The author Merve Cenkiz

Leave a Response