close
Mafia 3

Uzun zamandır beklenen Mafia 3 kullanıcılarla buluştu. Mafia 3 ne zaman çıkacak sorusu da artık tarihe karıştı. Artık Mafia 3 ne zaman çıkacak sorusu yerini Mafia 3 nasıl olmuş sorusuna bırakacak.

mafia-3
mafia-3

Mafia 3 nasıl olmuş?

Oyunu geliştiren Hangar 13 ve dağıtımını üstlenen 2K Games bu oyunda oyuncuları Vietnam’dan biraz öteye giden bir zaman bekliyor. Oyuncuların Vietnam‘da gazi olan Lincoln Caly‘i canlandırdığı oyun, bilgisayar başında aksiyon ve nefes kesecek bir zaman vaat ediyor.

Mafia 3 oyununu dijital olarak, Steam üzerinden oynanılan bir oyundur. Oyunu dijital oynamak biraz sizleri zorlaya bilir. Yeni nesil oyunların bir çoğu ciddi depolama alanı istiyorlar. Bu oyun ise diskte 50 GB kadar yer kaplıyor.

Oyunun hikayesi ilk bölümünde başkalarının ağzından ana karakter Lincoln geçmişi ile ilgili ipuçları elde ediyor ve eylemleri hakkında genel fikir sahibi oluyor. Mafia 3’ün grafikleri ne kadar güzel olursa olsun, Hangar 13’ü yaptığı 30 fps sınırı biraz can sıkıcı olabilir.

Mafia Serisi Hakkında Genel Kısa Bir Özet

Mafia serisi şu anda üç oyundan oluşmaktadır. İlk oyun 2003’te satışa sunulan Mafia: City Of Lost Heaven’dır. Seri ilk oyundan sonra uzun bir sessizliğe girmiştir. Ta ki 2010 da Mafia 2 çıkana kadar. Mafia 2’ninse akıllarda soru işareti bırakan sonundan sonra oyun severler merakla Mafia 3′ün haberini beklemiştir fakat hep aksilik haberleri gelmiştir. Oyunun karakterleri yayınlandıktan hemen sonra yapan bölümün battığı, oyunun başka bir stüdyoya aktarıldığı haberinden sonra yaklaşık bir yıldan fazla süren sessizlikten sonra oyunun seslendirmelerinden biri Twitter’dan bekleyenler için bazı heyecanlandırıcı haberler olacağını bildirmeye başlamıştır. Ve en sonunda geçtiğimiz Gamescom da Mafia 3’ün fragmanı yayınlandı. Oyundan bazı videolarda Youtube da bulunmakta. 2016 da hangi ay olduğu belli olmaksızın çıkması bekleniyor.

Mafia 3

Mafia 3 de yine Vito’yu göreceğimiz verilen fragmanla belli oldu fakat söylenenlere göre asıl karakterimiz Lincoln Clay, Vito ise sadece görevler vermek için ortaya çıkacak. Fragmanda Vito saçları beyazlamış arkamızdan çıkıyor. Oyunun geçtiği yıllarsa 1968. Oyun daha çıkmadığı için kimse Joe’ya ne oldu hala bilmiyor fakat görünen o ki öldü. Gerçi yapımcılar gizemli bir biçimde oyun çıkınca anlayacasınız dediler fakat belli mi olur? Oyun 2016 da en başta dediğim gibi belli olmayan bir ayda PC, XBOX One ve PS4 için çıkacak.

Vikipedi

Hops. Bak burda ne var:  Steam Direct ile Bedava Oyun Dönemi Başlıyor
Tags : 2K Games30 fps sınırıHangar 13Lincoln CalyMafiaMafia 2Mafia 3Mafia NedirOyuncularVietnam
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response