close
Teknoloji

Samsung’da Galaxy Note Devri Bitiyor Mu?

Samsung’da Galaxy Note Devri Bitiyor Mu?

Samsung’da Galaxy Note 7 pil sorunu ve tekrar satışa sunulması

Samsung’da Galaxy Note 7 modeli satışa çıktıktan kısa bir süre sonra, bazı modellerin patladığı ve alev aldığı haberleri yayılmaya başladı. Konuyu derinlemesine araştıran Samsung, bazı modellerde pil sorunu olduğunu açıkladı.

samsung'da galaxy note 7
samsung’da galaxy note 7

Samsung Dünya genelinde bu sorunu tespit ettikten sonra Galaxy Note 7 satışlarının tüm noktalarda durduruldu. Şirket, ayrıca Galaxy Note 7 modellerini halihazırda satın alan kullanıcılar için değişim programı başlattı.

Her zaman tüketicilerini düşündüğünü belirten Samsung, bu nedenle Galaxy Note 7 modelleri için değişim programına start verdi.

Samsung, Galaxy Note 7’lerin neden yandığını halen araştırıyor ve yeni raporlar, firmanın bu konuda hala hiçbir fikrinin olmadığını söylüyor.

Galaxy Note 7’nin ilk yanma haberleri geldiğinde Samsung, konu üzerinde yaptığı araştırmaların ardından sorunun Samsung SDI pillerden kaynaklandığını düşünmüş. Ama hala bu sorunun neyden kaynaklandığını açıklayamadı.

Oculus da Galaxy Note 7 Gear VR platformunda Galaxy Note 7 için verdiği desteği geri çektiğini açıkladı.

Samsung açısından bir kötü haber de havayolu yetkililerinden geldi. Çin’de, Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin yolcu uçaklarına alınması yasaklandı. Geçen günlerde Samsung Galaxy Note 7 de yaşadığı sorunu galaxy s8  üretiminde 2 hafta ara vermişti.

Samsung’un Galaxy Note 7 kullanıcılarının gönlünü almak için 2017 model Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 modellerini Galaxy Note 7 mağdurlarına indirimli vermeyi düşünüyordu.

Samsung dolaylı yoldan Galaxy Note 8’in olacağını doğruladı

Samsung, Galaxy Note 7 kullanıcıları için bir akıllı telefon yükseltme programı duyurdu. Bu programa göre Güney Koreli şirket, Galaxy Note 7 yerine Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’i tercih etmenin yanı sıra, önümüzdeki yıl Galaxy S8 veya Galaxy Note 8’e yükseltme şansı verilecek.

samsung-note-7
samsung-note-7

Ancak yükseltme alacağınız telefona bağlı olarak ücretsiz sunulmayacak ve Note 7 müşterisi, alacağı Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in yarı fiyatını ödemek zorunda kalacak. Samsung’un Galaxy Yükseltme Programı, telefonun varyantları için yanlızca indirim sunulacak. Bu program ile Samsung, dolaylı olarak Galaxy Note 8’i doğrulamış oldu. Şimdiye kadar gelen bazı söylentiler, şirketin Note serisini öldüreceği yönündeydi.Galaxy Note 8 bu olaydan sonra nasıl bir atak yapıcak.

Hops. Bak burda ne var:  Amerikanın Yeni Anti-Drone Oyuncağı "Dronebuster"
Tags : NoteNote 8pil sorunusamsung
Elif Şentümür

The author Elif Şentümür

1 Comment

  1. Geçenlerde de note 7R adlı bir cihaz sızdırıldı diye bir haber okumuştum. Neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermek gerçekten güç. Ilerleyen zamanlarda göreceğiz bakalım

Leave a Response