close
twitter-140-karakter-sınırı

Twitter, geçen ay kendi platformunda heyecan verici önemli bir değişiklik yaptı. Fotoğraflar, GIF’ler, anketler ve alıntı tweetlerin karakter sayımının 140 sınırını kaldırdı. Artık sizi takip edenler ile daha fazla daha uzun tweet paylaşa bilirsiniz.

Twitter 140 Tweet Sınırını Değiştiriyor

Ulaşılan bilgilere göre şirket kullanıcıların tweetler içerisinde daha fazla şey kullanabilmesi için başka bir yolu test ediyor. Şuanda mobil platformda limitli sayıdaki kullanıcılar test ediyorlar. Ayrıca bundan sonra Twitter, cevaplarda kullanıcı adlarını tekrardan 140 karakter limitinden saymayacak.

twitter-replies
twitter-replies

Bunun anlamı şu oluyor artık kullanıcılar 140 karakteri doya doya istedikleri mesajı yayınlamak için kullanabilecekler. Bu olay şimdilik küçük bir kullanıcı grubuyla test ediliyor. Ve bu olayın sadece mobil uygulama tarafında test edildiğini de söylemek gerek. Web uygulaması ve Tweetdeck şuan bu uygulamayı desteklemiyor. Ayrıca sadece cevaplar için değil canlı akışlar içinde geçerli olduğunu söylüyor. Gerçi belki bazı ufak geliştirmelere ihtiyaç duyuluyor olabilir.

Dorsey’in Karakter Sınırı Değişikliği ile İlgili Sinyalleri

Twitter şirketi değişikler hakkında açıklama yapmaz iken, şirketin başında ki CEO yenilikler hakkında resmi twitter hesabından yayınladığı twetlerde değişikliğin sinyallerini verdi.

jack-dorsey
jack-dorsey

Jack Dorsey resmi hesabından yazdığı 1325 karakterli yazısının ekran görüntüsünü paylaştı. Dorsey’in incelemeleri sonucunda birçok kullanıcıların karakter sınırlamasını aşabilmek için uzun yazılarının ekrak görüntülerinin paylaştığını gördüklerini söyledi. Bu araştırma sonucu Dorsey bu twetlerin metin olarak paylaşılması kullanışlı ve güzel olacağını söyledi.

Karakter kısıtlamasının kullanıcıların daha yaratıcı ve özgün olmalarını sağladığını söyleyen Dorsey. Ancak kullanıcıların nasıl bir şekilde bu platformu kullanmak istediklerini onlar için daha önemli olduğunu belirtti. Dorsey kullanıcıların istekleri çerçevesinde bazı yenilikler yapabileceklerini söyledi.

Biz bu söylentiyi takip ediyoruz. Eğer yeni bir gelişme olursa yazımızı güncelleyerek sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Hops. Bak burda ne var:  Görüntülü Görüşme Artık Whatsapp'ta!
Tags : Jack Dorseymobil uygulamatweetTwitter
Kadir Emre Parlak

The author Kadir Emre Parlak

Her türlü bilgiye aç ve teknoloji manyağı olan dünyayı birler ve sıfırların arkasından görmeye çalışırken, bir yandan da birler ve sıfırlarla olan ilişkisini insanlara fark ettirmeye çalışan bi' mühendis bi' grafiker insan.

1 Comment

  1. Öncelikle bilmeyenler için 140 karakter olayına deyineyim. 140 karakterin amacı mesaj yazmayı ve okumayı kolaylaştırmaktır. Kısacası bizden iyi bir dil kullanmamız ve anlatacağımız her şeyi 140 karaktere sığdırmamız isteniyor. Ayrıca kısa bir zaman önce gündemde olan “#140KarakterAslaYetmez” mesajlarına da bakmanızı tavsiye ederim 😃

Leave a Response