close
Teknoloji

CityAirbus Uçan Araba Yakında Hayatımıza Giriyor!

uçan araba

Airbus Uçan Araba Projesinin Çıkış Tarihini Belirledi

Hayallerimizi süsleyen uçan araba çalışmaları hızla devam ediyor. Uçan araba çalışmaları hızla devam ederken çıkış tarihide kesinleşmeye başladı. 

airbus-ucan-araba
airbus-ucan-araba

Airbus firması son zamanlarda drone ve uçan araçlar üzerinde ki çalışmalarıyla sektörde başı çekiyor. Son olarak üstünde çalıştığı uçan otomobil çalışmalarına başlayan şirket üstünde çalıştığı modelin tasarımlarının fotoğraflarını yayınladı.

airbus-1
airbus-1

Bir yıla deneme sürüşleri başlayacak olan araç Project Vahana kapsamında geliştirilen bir teknolojidir. Bu projede sonuçlandığında herkesin hayallerini süsleyen bir araç ortaya çıkıp çıkmayacağı merak konusu.

airbus-2
airbus-2

2020 yılında piyasaya sürüleceği planlanan model aslında şu anki araçların yerini tutabilecek mi? Airbus firması piyasaya süreceği bu modeli kullanıcılara nasıl bir araç tasarımı ve nasıl bir hizmet sağlayacağı akıllarda büyük bir soru oluşturuyor.

airbus-3
airbus-3

Airbus firmasını modelin adını CityAirbus olarak duyurdu. CityAirbus akıl ev sistemleri gibi akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebilecek. Kısacası akıllı pilot uygulaması olan bir araç ortaya çıkması bekleniyor.

airbus-4
airbus-4

CityAirbus’ü ilk denemelerde pilotların kullanılacağı söylense de Airbus şirketi gerekli izinleri alırsa aracı pilotsuz sürüşe hazır hale getirmeyi planlıyor. Bu aracı geliştirirken drone yapısından öne çıkılarak geliştirilebilir. Yani bu aracın aslında büyük bir drone çalışması olacağı düşünülebilir.

airbus-5
airbus-5

İnsanların sürekli şehirleri göç etmesi araç üreticilerini trafiği rahatlatacak araçlar üretmeye zorluyor. Şirketler taşımacılığın daha rahat olması için sürekli yeni model araç yapımına yönleniyor. Büyük şehirlerin trafik sorunlarına çözüm olacağı düşünülen bu araçlar üzerinde büyük yatırımlar olacaktır.

ucan-araba-1
uçan-araba-1

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz sahneler yakın zamanda normal hayatımıza giriş yapacak. Bilim kurgu filmlerini izledikten sonra aklımıza gelen “gelecekte bunlarda olur mu?” soruları çok yakında tarihe karışacak belkide.

Hops. Bak burda ne var:  Google ve Facebook'dan Hızlı Bir Yeni Teknoloji
Tags : AirbusCityAirbusProject Vahanauçan araba
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response