close
7 Yeni Film

Haftanın öne çıkan ‘7 yeni film’ini sizler için listeledik.

Sinemalarda bu hafta 4’ü yerli 3’ü yabancı olmak üzere 7 yeni film vizyona giriyor. Filmler hakkında kısa bilgileri sizler ile paylaşmaya çalıştık.

1-İkimizin Yerine

ikimizin yerine
ikimizin yerine

Sinema severlerle buluşan İkimizin Yerine filminde Nejat İşler, Seranay Sarıkaya, Zerrin Tekindor, İştar Göksever ve Özgür Emre Yıldırım oynuyor ve yönetmen koltuğunda da Umur Turagay‘ın bulunuyor.

Küçük bir kasabada tekdüze bir hayat yaşayan kızı konu alıyor. Hayatı durmadan sorgulayan bu kızın hayatı kasabaya gelen edebiyat hocasıyla değişiyor. Pınar Bulut‘a ait olan senaryo ilgi çekiyor.

Çiçek karakteriyle seyirci karşısına geçecek Seranay Sarıkaya, hayatının sürekli tekrar etme olayını çözmeye çalışıyor. Nejat işler ise Çiçeğin hayatı değiştirecek Doğan Hoca karakterini canlandıracak.

İKİMİZİN YERİNE (FRAGMAN)

2-Defne’nin Bir Mevsimi

defne
defne

Türk-Fransız yapımı olan bu filmde Hande Subaşı, Gökhan Alkan, Macit Sonkan ve Mert Öcal gibi oyuncular var. Defne’nin Bir Mevsimi filmini yönetmen koltuğunda ise Mehmet Öztürk yer alıyor.

Fakir iki kardeşin zengin bir ailenin kızına aşık olduğunu anlatan bu hikaye Doğu Akdeniz’in yaz mevsiminde geçiyor. Film Antakya‘nın kültürel, etnik ve kozmopolit yapısını anlatmayı amaçlıyor.

DEFNE’NİN BİR MEVSİMİ (FRAGMAN)

3-Rüya

ruya
ruya

Sinema severlerle buluşan bu filmde Gizem Erdem, Ebru Helvacıoğlu, Dilşah Bozyiğit, Mehmet Ali Nuroğlu ve Enis Arıkan rol alıyor. Filmin senaristi olan Derviş Zaim bir taraftan da yönetmen koltuğunu da almıştır.

Genç bir kadın mimarı ele alan Zaim 9. uzun metrajlı filmine imza atmıştır. Rüya filminde ki mimarımız geleneksel mirası taşımaya çalışan ama bir taraftan da içinde değişerek hayatı yakalamaya çalışan karakterin hayatını anlatıyor.

RÜYA (FRAGMAN)

4-İllet

illet
illet

Sinema severlerle buluşan İllet filmin oyuncu kadrosunda Aydın Sidal, Taner Karamahmutoğu, Gülçin Özlen, Can Ay, Engin Alkan ve Kübra Tutaç bulunuyor. Yönetmen koltuğunda ise Soner Acar oturuyor.

Hops. Bak burda ne var:  En İyi 9 Kötü Film Karakteri'ni Mercek Altına Aldık

İllet cinlerin iki kardeşe musallat olduğunu ve cinlerden kurtulmaya çalışan kardeşlerin mücadelesini anlatıyor.

İLLET (FRAGMAN)

5-Jack Reacher:Asla Geri Dönme

jack-reacher-never-go-back
jack-reacher-never-go-back

Sinema severlerle buluşan filmin oyuncu kadrosu Tom Cruis, Cobie Smulders, Robert Knepper ile Danika Yarosh oluşuyor. Yönetmen koltuğunda ise karşımıza Edward Zwick çıkıyor.

Filmin konusu şu şekilde yazılmış, Susan Turner ajanlıkla suçlanlandıktan sonra bıraktığı hayata geri döner. Jack Reacher ise eski askerlerinin ölümünün arkasında gizemi çözmek ve masum olduğunu kanıtlamak için sonuna kadar mücadele edecek.

JACK REACHER: NEVER GO BACK (FRAGMAN)

6-Ortaokul:Hayatımın En Kötü Yılları

ortaokul-hayatimin-en-kotu-yillari
ortaokul-hayatimin-en-kotu-yillari

Sinema severlerle buluşan filmde Griffin Gluck, Andrew Daly, Rob Riggle, Laure Graham ve Isabela Moner oyuncuları bulunuyor. Yönetman koltunda ise Steve Carr karşımıza çıkıyor.

Romandan uyarlanan bu sinema filmi uyum sorunu olan çocuğun okulda çıkardığı yaratıcı itaatsizlik isyanını anlatıyor.

ORTAOKUL: HAYATIMIN EN KÖTÜ YILLARI (FRAGMAN)

7-En Süper Kahramanlar

en-super-kahramanlar
en-super-kahramanlar

Animasyon filmi olan bu çalışmanın seslendirmesini Taylor Kitsch, Carlo Gugino ve Tom Green yaptığı filmin yönetmenliğini Kyung Ho Lee ile Wonjae Lee paylaşıyor.

Güney Kore yapımı olan filmin senaristleri Chris Denk, Hyunjoong Kim ve Kyung Ho Lee filmde Sam‘in sevdiği kızı ve şehrini korkunç bir saldırıdan kurtardığını anlatıyor.

EN SÜPER KAHRAMANLAR (FRAGMAN)

Bir sonraki hafta yine yeni filmlere bakarken buluşmak dileğiyle… Belki 7 yeni film değil ama yine yeni filmler çıkacağı kesnin. Yazımız hakkında düşündüklerinizi yorum olarak belirtirseniz bizleri mutlu edersiniz.

Tags : AntakyaAydın SidalDefne'nin Bir MevsimiDerviş ZaimEdward ZwickEn Süper Kahramanlarfilm indirGizem ErdemGökhan AlkanGriffin GluckHande Subaşıİkimizin YerineİlletJack ReacherJack Reacher:Asla Geri DönmeKyung Ho LeeMehmet Ali NuroğluMehmet ÖztürkNejat İşlerOrtaokul:Hayatımın En Kötü YıllarıPınar BulutRüyaSeranay SarıkayaSoner AcarSteve CarrSusan TurnerTaner KaramahmutoğuTaylor KitschTom CruisUmur Turagayvizyondaki filmler
Yunus Emre Macan

The author Yunus Emre Macan

Leave a Response