close
fi

Yeni Bir Dizi

Yeni bir proje işte bu lazımdı aga diyebileceğiniz beyin yakan bir dizi. Dizinin konusu ise Azra Kohen isimli yazarın Fi, Çi ve Pi isimli eserleri üzerinedir. Azra Kohen ilk dizi çekim için gelen tekliflerini geri çevirse de son olarak ay-yapımın teklifini geri çevirememiştir. Yapımcılığını  ay-yapımın üstlenmiştir ve bu eserin senaryosunu ise Nükhet Bıçakçı uyarlamıştır. İlginç yanları oldukça fazla olan dizide sağlam isimler yer alıyor(Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi) bu da bize iyi bir seyir keyfi sunacağını gösteriyor.

fi-dizisi
fi-dizisi

Evet şimdiden sorularınızı duyuyorum peki dizi 5N1K!!!(kaçta,hangi gün…)
Dizinin bölümleri 60 dakikadan oluşmaktadır ve bölümler sansürsüz olarak internet üzerinden çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV‘de yayınlanmaktadır. Dizinin maraton şeklinde yani her hafta tek bölüm şeklinde yayınlanıyor ve Dizi 50 saat de 3.5 milyon kişi izledi(ilginç) internet dizisi olmasına rağmen ilgi büyük rakamlar ise ihtiyaç duyulan bir dizi olduğunu kesin olarak kanıtlamış oldu.

Tabi ki dizinin konusunu da merak edenler için şöyle kısa bir şekilde bahsedelim. Filmde başrol oyuncusu bir kadına aşık olur ve hayatı değişir. Aslında hayatını aşık olması değil aşık olduğu kadına ulaşmaya çalışırken değişir. Aşık olduğu kadına ulaşa bilmek için ortalığı karıştırır kısacası bulaştığı her şeyi yok eder.

İzleyen ve izlemek isteyen herkese iyi seyirler dileriz.

Hops. Bak burda ne var:  En İyi 9 Kötü Film Karakteri'ni Mercek Altına Aldık
Tags : ay-yapımAzra Kohençififi dizisiNükhet Bıçakçıpipuhu tv
Kaan Telçeken

The author Kaan Telçeken

5 Comments

  1. Bir çok platformda sitelerde tanıtım konularına denk geliyorum. Geçenlerde youtube üzerinde reklamını görmüştüm. Hikayesi, senaryosu ve oyuncuları kaliteli gibi görünüyor. İzleme fırsatı bulamadım ama izlemeye başlarsam takip ederim. İnternet dizileri artışa geçti bakalım bizi neler bekliyor 🙂

  2. Bu diziyi izlemek için gerçekten sabırsızlanıyorum desem yeridir. En kısa zamanda ben de izleyeceğim kesinlikle!

Leave a Response